hrant2
 
Biz 19 Ocak’ta saat 15’te Agos önüne, saat 19’da Taksim’e hesap sormaya geliyoruz!
 
Bugün Hrant’ın katledilişinin sekizinci, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin inkar ettiği Ermeni Soykırımı’nın da yüzüncü yıldönümü!

Şimdi bu karanlığın hesabını sormadan mı “Bir bebekten katil yaratan karanlık”la yüzleşeceğiz?

Biz bugün Uğur Kaymaz, Ceylan Önkol’un, Metin Göktepe’nin, Engin Çeber’in, Şerzan Kurt, Festus Okey, Metin Lokumcu ve daha nicelerinin hesabını sormaya geliyoruz!

Biz bugün Ethem Sarısülük’ün, Mehmet Ayvalıtaş’ın, Abdullah Cömert’in, Medeni Yıldırım’ın, Ali İsmail Korkmaz ve Berkin Elvan’ın hesabını sormaya geliyoruz!

Cleveland’da ya da Cizre’de, derisinin renginden, dini inancından ya da etnik kimliğinden ötürü polis kurşunu ile öldürülen çocukların hesabını sormaya geliyoruz!

Biz bugün üç otuz paraya çalıştırılıp öldürülen maden işçilerinin, inşaat emekçilerinin, hesabını sormaya geliyoruz!

Kışladaki Kürt ve Aleviler’in intihar ederek, Sevag Balıkçı’nın şaka kurşunuyla, Samatya’da katledilen Maritsa Küçük’ün ise adi bir hırsızlık için ölmediğini biliyoruz.

Hrant’ı katledenlerin bugün AKP ve Cemaat arasındaki iktidar savaşında, tetikçiyken tanık haline geldiklerini cinayetin sorumluluğunu birbirlerinin üstüne yıkmaya çalıştıklarını görüyoruz.

Başta MİT ve Genelkurmay olmak üzere, devlet kurumlarının, Polis’in, Asker’in, Yargı’nın, Bürokrasi’nin ve bütün bunların bağlı olduğu AKP iktidarının, Hrant’ın hedef haline getirilmesinde, öldürülmesinde, gerçek bir soruşturmanın, yargılamanın yürütülmesinin engellenmesinde ve cinayete göz yumanların terfi ettirilmelerinde rolü olduğunu yani suç ortağı olduklarını biliyoruz.

Katliam, asimilasyon ve ırkçılık zehriyle ayakta duran, egemenliği ne zaman sarsılsa intikamı bu toprakların halklarından, emekçilerinden almaya çalışan devletin katil olduğunu biliyoruz.

Biz sizi Sivas’tan, Maraş’tan, Çorum’dan, Beyazıt’tan, Dersim’den, 6-7 Eylül’den zaten biliyoruz!

Agos’un önüne hesap sormaya geliyoruz!

Yüz yıl öncesinin Ermenileri, Rumları, Süryanileri ve Pontusları, bugünün Kobani Kürtleri, Şengal Ezidileri, Ninova Asuri Süryanileri olarak geliyoruz…

Gezi Direnişi ruhu ile Rojava Devrimi ateşi ile halkların yükselen mücadelesi ile geliyoruz.

Kobani’den, Paramaz Kızılbaşlarla geliyoruz.

Biz en aşağıdakiler; katledilen her emekçinin, her kadının, her LGBTİ’nin, her öğrencinin, her devrimcinin hesabını sormaya geliyoruz.

Anlayışın bittiği yerde ‘Charlie’ olmaya geliyoruz.

Saraylarda yaşayanlardan, ifade özgürlüğünü kısıtlayanlardan, timsah gözyaşı dökenlerden rüşvetle beslenenlerden hesap sormaya geliyoruz!

Eşitlik, özgürlük, kardeşlik için geliyoruz!

Hrant olmaya geliyoruz!

Şimdi, Hrant kadar cesur olma zamanıdır!

Şimdi, canımız pahasına olsa da, katillerden hesap sorma zamanıdır!

Hepimiz Hrant’ız, Hepimiz Ermeni’yiz!

Katil Devlet Hesap Verecek!

 

19 OCAK 2015 PAZARTESİ
TAKSİM DİVAN ÖNÜ
13:30
 
19 OCAK 2015 PAZARTESİ
FRANSIZ KONSOLOSLUĞU ÖNÜ
19:00