odp-sorumlu-erdogan-dir-akp-dir-hdp-nin-yanindayiz-49972-5

 

Seçim çalışmaları iki yüze yakın saldırıya uğrayan, bir üyesi, 90’lardan çok iyi bildiğimiz, kontrgerilla yöntemleriyle katledilen, bir üyesi aracıyla birlikte yakılarak öldürülmek istenen ve şimdi de kendisi için en önemli miting olan Amed Mitingi’nde bombalar patlatılan HDP, seçim yarışında demokrasi ve hukuk dışı bütün yöntemlerle baraj altında bırakılmak istenmektedir.
 
Seçim çalışmalarına “Seni Başkan Yaptırmayacağız” sloganıyla başlayan ve barajı geçmesi, AKP’nin mutlak iktidarı kaybetmesi anlamına gelen HDP’ye yönelik bu saldırıların faili AKP ve onun başındaki isim Recep Tayyip Erdoğan’dır. AKP, cumhurbaşkanlığı makamından, kolluk güçlerine kadar elindeki bütün devlet olanaklarını ve medya kuruluşlarını HDP’yi karalamak ve geriletmek için seferber etmiş durumdadır.
 
Bir suç örgütü gibi çalışan AKP ve Erdoğan’ın iktidarlarını kaybetmemek için binlerce insanın ölümünü göze alabilecek bu gözü dönmüşlüğünü çok iyi görüyoruz. Bütün bu saldırılara karşı Halkların Demokratik Partisi’nin yanında olduğumuzu ilan ediyor, herkesi bu gözü dönmüş diktatör özentisine karşı HDP’ye +1 oy vermeye davet ediyoruz.