globalprotestfeb12 by doaa el adl
Mısırlı Aktivist Kadınlara Yönelik Cinsel Saldırılara Karşı Küresel Eylem Çağrısı!! 

BİZ; Dünyanın her yerinden ve her milletten farklı bireyler olarak cinsel terörün salgın gibi yayılmasını sessizlik içinde izlemeyeceğiz! Süregelen Mısır Devrimi’nde kendi bedenlerinden ödün vererek mücadele eden cinsel saldırı mağdurları ve Tahrir’i kurtarmak için hayatlarını tehlikeye atan cesur gönüllülere desteğimizi, dayanışmamızı ve selamımızı göndermek istiyoruz. Bu yüzden, dünyanın her yerinden insanlar olarak, bulunduğumuz ülke ve şehirlerde 12 ŞUBAT 2013- SALI günü Mısır Konsolosluğu önünde toplanacağız.

SESİMİZİ YÜKSELTMEMİZE DESTEK OLUN; ÇÜNKÜ

– Organize katil çetelerinin, barışçıl aktivistlere yönelik saldırı /yaralama /soyma /tecavüz etme ve öldürmelerini engelleyecek önlemler alınmamasından İKTİDAR PARTİSİNİ sorumlu tutuyoruz.
– Mısır’lı kadın vatandaşların güvenliklerinin sağlanması için gereken korumanın tedarik edilmemesinden MISIR POLİSİ VE HÜKÜMET KURUMLARINI sorumlu tutuyoruz. Sadece bu değil, polisin kendisinin de cinsel taciz ve tecavüzde bulunduğunu biliyoruz.
– Elini kolunu sallayarak gezen taciz ve tecavüzcülerin cezalandırılması için yaptırım uygulayacak yasaları çıkartmayarak, cinsel suçlara tolerans gösterilmesinden GELMİŞ GEÇMİŞ TÜM MISIR HÜKÜMETLERİNİ sorumlu tutuyoruz. Tüm cinsel saldırı türleri için sıkı ve katı kanunların derhal yürürlüğe girmesini istiyoruz!
– Tacizci/Tecavüzcü yerine mağdurun yargılandığı, suçlandığı, ayıplandığı Mısır toplumunda, cinsel taciz, şiddet ve tecavüzün normalleştirilmesini / meşrulaştırılmasını lanetliyor ve reddediyoruz.
– Suçu ifşa etmek yerine, suça maruz bırakılan kişinin özel hayatını ve mahremini ifşa eden sansasyonel, sorumsuz, iki yüzlü medyayı bu suçlara ortaklıktan sorumlu tutuyoruz.
– Protestocuları terörize etmek, Tahrir’in sembolize ettiği imajı zedelemek amacıyla, kışkırtılıp organize edilmiş çetelerin cinsel saldırılarına; ve Mısırlı kadın ve genç kızların kendi ülkelerinde hergün yüzyüze kaldıkları taciz/tecavüz ve istismara karşı; TÜM BİREYLERİ, POLİTİK PARTİLERİ, DEVRİMCİ VE OTONOM GRUPLARI DERHAL HAREKETE GEÇMEYE ÇAĞIRIYORUZ. İnsan onuru ve özgürlüğü adına verilen mücadelede cinsel şiddetle savaşmak ÖNCELİKLİ olmalıdır.
– Süregelen Mısır devriminde yer alan bütün cesur kadınları ve erkekleri selamlıyoruz! Bize azimli ve yürekli olmayı, sonuna kadar direnmeyi, kararlılığı öğrettiniz!

SESSİZ KALMAYACAĞIZ. YIKILMAYACAĞIZ. UTANMAYACAĞIZ.