Bugüne kadar seçimlerde ve alanlarda birçok defa ortak hareket eden bizler, bu kez ortak yürüyüşümüzü emeğin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’a taşıyacağız.
 
Siyaset Meclisi bileşenleri olarak, siyaseti birlikte düşünmenin yollarını aramak kadar birlikte yürümenin de önemli olduğunu biliyoruz. Bu vesileyle yola 1 Mayıs’la birlikte çıkıyoruz.
 
Artık var olan durumdan şikayet etmek yerine değiştirmek için harekete geçmek isteyen bizler, “siyasal toplumsal bir direniş ve değişim siyaseti” inşa arayışı için adım atmak, böylesi bir ihtiyacı dile getiren herkesle birlikte, birey hukukuna dayalı, çoğulcu, birlikte yenilenmek için yola çıkıyoruz.
 
Bugün iktidarın yangından mal kaçırır gibi alelacele verdiği baskın seçimde, özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve barış yanlısı bütün güçler ile birlikte aktif, kararlı ve siyasal bir tutum alacağız.
 
Bizler;
 
Herkesin eşit ve özgürce yaşayabileceği bir demokrasiyi kazanmak için yürüyeceğiz.
 
Savaş siyasetine karşı, tüm dünya halklarının eşitliğini ve kardeşliğini savunmak için yürüyeceğiz.
 
Soma’da kardeşlerimizi göz göre göre maden ocaklarında ölüme mahkum eden sosyal cinayetlere son vermek için yürüyeceğiz.
 
Kâr hırsına doğayı talan edenlere, havamıza, suyumuza, ağacımıza, toprağımıza göz koyanlara karşı yürüyeceğiz.
 
Kadınların özgürlüğünü, yaşam hakkını gasp etmeyi meşrulaştıran yaptırımlarını berhava etmek için yürüyeceğiz.
 
Biliyoruz ki OHAL koşulları toplumu baskı altına alabilir ancak durduramaz. Halkın biriken öfkesi asla zapt edilemez!
 
1 Mayıs meydanlarından, seçim sandıklarına ve mücadele ettiğimiz tüm alanlarda birlikte yürüyeceğiz, gelin hep birlikte yürüyelim.
 
 
Siyaset Meclisi
 
 
http://siyasetmeclisi.biz/index.php/2018/04/21/ozgurluk-esitlik-kardeslik-ve-baris-icin-1-mayista-secimlerde-alanlarda-hep-beraber-yuruyelim/