1 mayis son03-1

 

Sosyalist Demokrasi için YENİYOL olarak bizler NEOLİBERALİZMİN DAYATTIKLARINI REDDETMEK İÇİN; AMA DEMEDEN BARIŞI SAVUNMAK,AMANSIZ BİR DEMOKRASİ MÜCADELESİ VERMEK İÇİN SOKAKLARA ÇIKIYORUZ!

 

İş makinelerinin altında ezilen, HES şantiyelerinde can veren, sermayenin rantı uğruna gece gündüz çalıştırılan, büyük havayollarının ‘hız’ına erişmek için uykusuz kalan, 20 saatlik film setinin ardından yorgunluktan kaza kurbanı olan, taşeron sisteminin mağduru, bilim üretirken sermaye hizmetlisine dönüştürülen, kâğıtsız göçmen olduğu için rahatça güvencesiz ve ucuza çalıştırılan, ve daha nice GELECEKSİZ EMEKÇİNİN HAKKINI HAYKIRMAK İÇİN 1 MAYIS’TA YÜRÜYORUZ!

 

Nükleer santraller daha fazla can almasın, Romanya’da, Mısır’da, İspanya’da, Türkiye’de demiryolları işçileri işlerinden olmasın, Yunanistan’da Bangladeşli tarım işçileri katledilmesin, Şili’de madenciler taşeron sistemiyle çalıştırılmasın diye;

ABD’den Mısır’a, Suriye’den Yunanistan’a, Şili’den Fransa’ya, Çin’den Avustralya’ya mücadelelerin izini sürüyor, deneyimlerini emsalimiz sayıyor, seslerine ses katmak istiyoruz!

Hak mücadelemizin sınırlar aştığını bildiğimiz için, SINIRLARI AŞAN, FEMİNİST, EKOSOSYALİST SINIRSIZ VE SINIFSIZ BİR DÜNYA İÇİN 1 MAYIS’TA YÜRÜYORUZ!

 

Kapitalizmin krizi artık kimseyi mağdur etmesin, neoliberalizmin yıkımları, sermayenin doğa katliamları dursun, kentlerimiz rant alanı olmasın, meydanlarımız, sinemalarımız, parklarımız elimizden alınmasın diyoruz, HEP BERABER ‘BU DAHA BAŞLANGIÇ, MÜCADELEYE DEVAM!’ DİYE HAYKIRIYORUZ!

 

Süslü bir dille bize dayatılan esnek çalışma koşullarına, işsizliğe, işten atılmalara, iş kazalarına, yoksullaşmaya, sömürülmeye, işçi, kadın ve LGBT cinayetlerine, HEP BERABER ‘HAYIR!’ DİYECEĞİZ!

 

Yaklaşık 120 yıl kadar önce Rosa Luxemburg’un dediği gibi, ‟İşçilerin burjuvazi ve egemen sınıf karşısındaki mücadelesi devam ettiği sürece, ve tüm talepleri karşılanmadığı sürece, l Mayıs, işçi sınıfının bu taleplerinin her yıl dile getirildiği gün olacaktır. Ve daha iyi günler doğduğunda, dünya işçi sınıfı kurtulduğunda, büyük bir olasılıkla insanlık o zaman da 1 Mayıs’ı, geçmişte verilen zorlu mücadelelerin ve çekilen acıların anısına yine kutlayacaktır.”

 

BARIŞ İÇİN, ADİL BİR DÜNYA İÇİN 1 MAYIS’TA SOKAKTAYIZ!

 

YAŞASIN DÜNYA EMEKÇİLERİNİN BİRLİĞİ!

YAŞASIN HALKLARIN MÜCADELESİ!

 

1 Mayıs Çarşamba günü Sosyalist Demokrasi İçin YENİYOL pankartının arkasında buluşuyoruz.